E ardhmja e smartphone-ve: Project ARA!

E ardhmja e smartphone-ve: Project ARA!

A nuk do te ishte bukur sikur ju te deshironit nje kamer me te mire per smartphone-in tuaj dhe ta nderronit ate, sikur te deshironit nje smartphone me te shpejte dhe ti Me shumë »

Smartphone me bateri qe mbajne nje jave karikim.

Smartphone me bateri qe mbajne nje jave karikim.

U zbulua bateria e pare e karikueshme me hidrogjen e cila do ta zgjase jeten e iPhone-it tuaj deri ne nje jave pa patur nevoje per karikim. Kompania Britanike Intelligent Energy ka Me shumë »

Kina me ushtri hacker-ash.

Kina me ushtri hacker-ash.

Dicka e papritur ka ndodhur kohet e fundit..Fakti qe Kina ka nje ushtri hakerash nuk eshte surprizues,por fakti qe Kina se fundmi e ka pranuar eshte shokues.Shtete e Bashkuara,India dhe shume shtete Me shumë »

Android 6.0 Marshmallow: Cilet e perfitojne?

Android 6.0 Marshmallow: Cilet e perfitojne?

Google ka anoncuar se sistemi i ri i operimit do te jete: Android 6.0 Marshmallow. Sic eshte tradite, Google do te lancoje smartphone-et e ri Nexus me versioni e fundit te sistemit Me shumë »

Rikthehet NOKIA!

Rikthehet NOKIA!

Nokia konfirmon planin per tu rikthyer ne bisnesin e telefonise mobile. Nokia eshte duke kerkuar nje partener per te permbushur nevojat e hardware-it ne menyre qe te rinise lancimin e pajisjeve ne Me shumë »

 

E ardhmja e smartphone-ve: Project ARA!

project_ara_800_thumb800

A nuk do te ishte bukur sikur ju te deshironit nje kamer me te mire per smartphone-in tuaj dhe ta nderronit ate, sikur te deshironit nje smartphone me te shpejte dhe ti nderronit procesorin, apo sikur te deshironit nje bateri

Smartphone me bateri qe mbajne nje jave karikim.

Step_4_3045093b

U zbulua bateria e pare e karikueshme me hidrogjen e cila do ta zgjase jeten e iPhone-it tuaj deri ne nje jave pa patur nevoje per karikim. Kompania Britanike Intelligent Energy ka zbuluar se si mund te ndretohet nje smartphone

Kina me ushtri hacker-ash.

chinese-hacking-army

Dicka e papritur ka ndodhur kohet e fundit..Fakti qe Kina ka nje ushtri hakerash nuk eshte surprizues,por fakti qe Kina se fundmi e ka pranuar eshte shokues.Shtete e Bashkuara,India dhe shume shtete te tjera kane dyshuar per nje kohe te

Android 6.0 Marshmallow: Cilet e perfitojne?

phpjvzxjl

Google ka anoncuar se sistemi i ri i operimit do te jete: Android 6.0 Marshmallow. Sic eshte tradite, Google do te lancoje smartphone-et e ri Nexus me versioni e fundit te sistemit te operimit te parainstaluar ne ta. Pritet qe

Rikthehet NOKIA!

Nokia|Albanian Informatics

Nokia konfirmon planin per tu rikthyer ne bisnesin e telefonise mobile. Nokia eshte duke kerkuar nje partener per te permbushur nevojat e hardware-it ne menyre qe te rinise lancimin e pajisjeve ne fund te 2016. Nokia e shiti bisnesin e

Mirupafshim Google?!

larrypage_3404531b

Ne date 12 Gusht 2015 Shefi Ekzekutiv (CEO) i gjigandit Google ka anoncuar nje ristrukturim dramatik te nje nga kompanive me te medha ne bote dhe kjo kompani mban emrin Alphabet. Te henen 12 Gushtit ne mbremje Google anuncoi nje

Si te instalojme Windows 10.

downloading-windows-10-100598941-large

Windows 10 sic duhet te keni degjuar eshte versioni me i fundit i Windows nga gjigandi i teknologjise Microsoft. Sipas shume vleresimeve eshte nje sistem operimi shume praktik i thjeshte dhe ajo qe per disa persona ka me shume rendsi

Facebook lancon website-in e Messenger.

messenger

Ne qofte se kerkoni te chatoni me dike ne Messenger-in e Facebook, ju keni disa opsione. Mund te perdorni faqen ne internet Facebook.com ose te perdorni aplikacionin mobile te Messenger por tani eshte dhe nje menyre e re. Facebook kete